جهاد دانشگاهی | کردستان

» بازدید رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان کشور از جهاد دانشگاهی واحد کردستان

امروز: پنج شنبه، 28 دی 1396


فهرست اصلی

گزارش تصویری

تقویم مطالب

<    «  دی 1396  »    >
شیدسچپج
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

تبلیغات

مناسبت ها

پیوندها

  • مقام معظم رهبری
  • ریاست محترم جمهوری
  • saamad
  • iran
  • iranian
  • payam93

اوقات شرعی

تبلیغات

بازدید رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان کشور از جهاد دانشگاهی واحد کردستان

دسته بندی : --- | توسط : روابط عمومی | تاریخ : 4 شهریور 1396

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان کشور با بیان اینکه جهاد در بحث اشتغال در حوزه دانش آموختگان پیشگام بوده است، گفت: در جهاددانشگاهی در دهه هفتاد با نگاه به آینده سازمانی تحت عنوان سازمان همیاری اشتغال دانش آموختگان تشکیل شد که تکلیف این سازمان مقدمه‌ای برای جلوگیری از بحران اشتغال دانش آموختگان بود.

به گزارش ر وابط عمومی جهاد دانشگاهی کردستان، محمدصادق بیجندی، روز پنج شنبه، دوم شهریورماه در بازدید از جهاد دانشگاهی واحد کردستان و دیدار با هیأت رئیسه جهاد با اعلام اینکه برای رسیدن به رشد و توسعه حضور یک تیم موفق بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: همراهی و همگامی تیم می‌تواند راه‌های رسیدن به هدف را برای گروه هموار کند که حضور این تیم در جهاددانشگاهی کردستان مشهود است.

وی افزود: کردستان یک نگین بین استان‌های دیگر کشور است که همه پتانسیل‌های و استعدادهای عالی و نیروی انسانی خوب و باکیفیت را در خود دارد که قابلیت رشد در منطقه را هم دارد.

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان کشور بیان کرد: فعالیت جهاددانشگاهی در کردستان تنها به مرکز استان معطوف نشده و در تمام شهرستان‌های استان فعال است که این خود یک ظرفیت عالی برای رشد و توسعه جهاددانشگاهی کردستان خواهد بود.

وی با تأکید بر ارتباط جهاددانشگاهی کردستان با سایر پژوهشگاه‌ها و مراکز داخلی جهاددانشگاهی، افزود: با توجه به پتانسیل‌های استان کردستان در بخش کشاورزی می‌توان گفت توسعه جهاددانشگاهی کردستان با فعالیت در بخش گیاهان دارویی و کشاورزی آسانتر خواهد بود.

بیجندی اعلام کرد: از 135 هزار هکتار گیاهان دارویی کشور، 99 هزار هکتار زعفران، 16 هزار هکتار گل محمدی و فقط 20 هکتار برای 2 هزار و 500 گونه گیاهان دارویی دیگر است که این امر یک پوند مثبت برای جهاددانشگاهی کردستان برای ورود به بخش گیاهان دارویی است چرا که استان کردستان پتانسیل این امر را نیز داراست.

وی بیان کرد: پتانسیل جهاددانشگاهی را هیچ ارگانی دیگری ندارد اما برای رسیدن به جایگاه واقعی این نهاد انقلابی باید تمام واحدهای مختلف فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و پشتیبانی دست به دست هم بدهند و در کنار هم قرار گیرند.

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان کشور با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در بحث اشتغال در حوزه دانش آموختگان پیشگام بوده است، عنوان کرد: در جهاددانشگاهی در دهه هفتاد با نگاه به آینده سازمانی تحت عنوان سازمان همیاری اشتغال دانش آموختگان تشکیل شد که تکلیف این سازمان مقدمه‌ای برای جلوگیری از بحران اشتغال دانش آموختگان بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت‌های سازمان تجاری‌سازی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه در کشور به موضوع پیشگیری چندان اهمیت داده نمی‌شود، در آن زمان به این ایده توجه خاصی نشد که اگر به صورت تخصصی به این مساله پرداخته می‌شد، به طور قطع امروز با بحران بیکاری دانش آموختگان مواجه نمی‌شدیم.

بیجندی با بیان اینکه بیشترین مطالعات در حوزه اشتغال و کارآفرینی توسط سازمان تجاری سازی فناوری انجام شده است، بیان کرد: در سال 91 جهاددانشگاهی با رویکرد آینده پژوهی و موقعیت شناسی بحث مشکلات فروش محصولات فناورانه و تجاری‌سازی محصولات را رصد کرد و ماهیت جدیدی تحت عنوان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان به این سازمان اضافه شد.

وی ادامه داد: در این سازمان برای رسیدن به اهداف خود سه حوزه «پژوهش، توانمندسازی و اشتغال»، «تجاری‌سازی، پارک ها و مراکز رشد» و «امور سرمایه گذاری شرکت ها و مؤسسات» را مورد توجه قرار دادیم.

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان کشور به پارک علم و فناوری در حوزه صنایع فرهنگی و فناوری‌های نرم جهاد دانشگاهی اشاره کرد و افزود: جهاددانشگاهی در سال ۹۴ به راه اندازی پارک علم و فناوری در حوزه صنایع فرهنگی و فناوری‌های نرم اقدام کرد.

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان کشور یادآور شد: جهاددانشگاهی کردستان نیز در این بخش می‌تواند کانون‌های شکوفایی، خلاقیت و نوآوری را در استان کردستان راه‌اندازی کند که سازمان تجاری سازی جهاددانشگاهی نیز از استان کردستان حمایت همه جانبه را خواهد داشت.
بازگشت «

تگهای مطلب :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات :

شما می توانید نظر خود را در مورد مطلب «بازدید رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان کشور از جهاد دانشگاهی واحد کردستان» بنویسید ؛ نظرات پس از تأیید مدیریت منتشر می شوند.

2014 © کلیه حقوق برای سایت جهاد دانشگاهی کردستان محفوظ است . Designing : mohamad milad jafari