جهاد دانشگاهی | کردستان

» دیدار مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با رییس جهاد دانشگاهی کردستان

امروز: جمعه، 23 آذر 1397


فهرست اصلی

گزارش تصویری

تقویم مطالب

<    «  آذر 1397  »    >
شیدسچپج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

تبلیغات

مناسبت ها

پیوندها

  • مقام معظم رهبری
  • ریاست محترم جمهوری
  • saamad
  • iran
  • iranian
  • payam93

اوقات شرعی

تبلیغات

دیدار مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با رییس جهاد دانشگاهی کردستان

دسته بندی : --- | توسط : روابط عمومی | تاریخ : 22 فروردین 1397

مدیرکل فرهنگی و امور اجتماعی استانداری کردستان با رییس جهاد دانشگاهی کردستان در تاریخ 22فروردین ماه دیدار کردند.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان کردستان، چیا سهراب نژاد رییس جهاددانشگاهی استان در این دیدار با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های جهاددانشگاهی اظهار کرد: این واحد در حوزه های فرهنگی، آموزش، پژوهش و اشتغال مشغول فعالیت و ارائه خدمات است.

وی با اشاره به فعالیت های حوزه پژوهشی و فعالیت های مرکز خدمات تخصصی GIS ، و انجام طرح های پژوهش در زمینه های اشتغال و آسیب های اجتماعی و مکان یابی مراکز آسیب پذیر در سطح استان بیان کرد: متاسفانه در حال حاضر کمتر به بحث پیوست مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها اهمیت داده می شود، لذا مرکز اتاف(ارزیابی تاثیرات اجتماعی و فرهنگی بر پروژه های عمرانی) جهاددانشگاهی می تواند در اجرای پروژه های سطح استان این مطالعات را به صورت کامل انجام دهد.

وی ادامه داد: حوزه آموزش جهاددانشگاهی نیز توانسته است با ارائه دوره های آموزشی هدفمند و بازار محور در دو بخش کوتاه مدت به صورت تخصصی و بلند مدت در مرکز علمی کاربردی خود، بستر مناسب برای ایجاد اشتغال دانش آموختگان استان را فراهم کند.

سهراب نژاد بیان کرد: خدمات مشاور ه ای و آموزشی در حوزه آسیب های اجتماعی و همچنین مشاوره های پیش از ازدواج و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و برگزاری مسابقات دورن دانشگاهی از اولویت برنامه های حوزه فرنگی در سال جاری است.

وی در ادامه سخنان خود ضمن تشریح کامل طرح الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی، اجرای این طرح را از جمله مهمترین برنامه ها و وظیفه کنونی جهاددانشگاهی دانست و گفت: این طرح به صورت پایلوت در 8 استان کشور اجرا می شود که استان کردستان یکی از این 8 استان است.

سهراب نژاد سهمیه جهاددانشگاهی استان کردستان در مشاغل خانگی را 2600 نفر اعلام و بیان کرد: آماده سازی و زمینه سازی متقاضیان مشاغل خانگی برای رسیدن به شغل پایدار وظیفه اصلی جهاددانشگاهی در راستای اجرای این طرح است.

وی تصریح کرد: اتصال به بازار مهمترین بحث این الگو است که سعی می کنیم این بستر را از طریق بازارهای فیزیکی و الکترونیکی برای متقاضیان مهیا کنیم که برای انجام موفق این مرحله نیاز به کمک شورا و شهرداری داریم .

سهراب نژاد در ادامه افزود: جهت افزایش سطح انگیزش در بین جوانان پیشنهاد طرح های پژوهشی و فعال نمودن N.G.O ها و ارایه راهکار و تولید سامانه برای نقاط مختلف در سطح استان اشاره ارائه داد.

وی همچنین به شناسایی مکان یابی آسیب های اجتماعی (نزاع، سرقت، طلاق، اعتیاد و ...) و مناطق پرخطر توسط نیروهای با تجربه و متخصص در مرکز خدامت تخصصی Gis اشاره کرد.

در ادامه این دیدار مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان به همکاری متقابل و بهره مندی از مزایا و خدمات جهاد دانشگاهی برای پیشرفت و ارتقا در زمینه های مختلف فرهنگی، علمی و پژوهشی در سطح استان اشاره کرد.

فرانک قدسی افزود: با وجود دغدغه های موجود در جامعه، اشتغال به ویژه اشتغال معلولین و افراد توانمند در سطح استان را از مهمترین مسئله بازر در جامعه بیان کرد که با انجام طرح های نیاز سنجی و نظر سنجی از اساتید متخصص می توان به حل این مشکل اقدام کرد.

وی همچنین در ادامه به آسیب های اجتماعی در استان اشاره نمود که با ایجاد انگیزه و فعال کردن N.G.Oها و مجوز فعالیت در این زمینه ها، جهاد دانشگاهی می تواند با انجام طرح های نیاز سنجی و نظر سنجی اقدامات گسترده ای انجام دهد.

قدسی در پایان از ایجاد تعامل و همکاری با این نهاد انقلابی و علمی ابراز خرسندی کرد و از هر گونه طرح در جهت رفع اشتغال و آسیب های اجتماعی موجود در جامعه اعلام حمایت کرد.
بازگشت «

تگهای مطلب :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات :

شما می توانید نظر خود را در مورد مطلب «دیدار مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان با رییس جهاد دانشگاهی کردستان» بنویسید ؛ نظرات پس از تأیید مدیریت منتشر می شوند.

2014 © کلیه حقوق برای سایت جهاد دانشگاهی کردستان محفوظ است . Designing : mohamad milad jafari