جهاد دانشگاهی | کردستان

» بازدید مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از خبرگزاری ایکنای کردستان

امروز: چهارشنبه، 29 اسفند 1397


فهرست اصلی

گزارش تصویری

تقویم مطالب

<    «  اسفند 1397  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829 

تبلیغات

مناسبت ها

پیوندها

  • مقام معظم رهبری
  • ریاست محترم جمهوری
  • saamad
  • iran
  • iranian
  • payam93

اوقات شرعی

تبلیغات

بازدید مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از خبرگزاری ایکنای کردستان

دسته بندی : --- | توسط : روابط عمومی | تاریخ : 12 تیر 1397

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، حجت‌الاسلام حسین سلیمانی، مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور روز گذشته در بازدید از ایکنای کردستان با تأکید بر اهمیت امر اطلاع‌رسانی در ترویج فرهنگ وقف اظهار کرد: در این راستا سازمان اوقاف و امور خیریه تأکید و الزامی بر استفاده از عنوان سازمان اوقاف در پوشش اخبار و مصاحبه‌ها حوزه مأموریتی این سازمان ندارد.

وی با اشاره به وجود ۱۸ هزار رقبه در استان کردستان افزود: رسانه‌ها با انجام مصاحبه با مستأجران این رقبات و تأثیر اموال موقوفه در کسب رزق و روزی حلال و اثرات آن بر زندگی و ترویج فرهنگ وقف در جامعه تلاش کنند.
حجت‌الاسلام سلیمانی با اشاره به اینکه امروز دیگر مخاطبان اخبار مربوط به آمار و اطلاعات کم شده و این اخبار چندان جذابیتی ندارد، بیان کرد: در این شرایط رسانه‌ها باید با کشف ذائقه مردم بتوانند مخاطبان بیشتری را برای رسانه خود جذب کنند.

خبرنگار باید به دنبال مسائل و سوژه‌های ناب و به‌روز باشد

وی اعلام کرد: خبرنگار امروز باید به دنبال مسائل و سوژه‌های ناب بوده و محتوای تولیدی اخبار نیز باید به‌گونه‌ای باشد که جذابیتی برای مخاطب ایجاد کند.
مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اعلام اینکه وقف تنها مختص به ایجاد حوزه علمیه و مسجد و حسینیه نیست، عنوان کرد: با ثبت وقف‌های جدید با نیت اشتغال‌زایی در جامعه می‌توان خانواده‌های زیادی را از آسیب‌های اجتماعی دورنگه داشت.
وی با اشاره به تأثیرگذاری وقف در مناطق مرزی بیان کرد: در مناطق مرزی و محروم باید با سوژه‌یابی و نقش وقف در رفع مشکلات مردم می‌توان به‌راحتی فرهنگ وقف را در جامعه ترویج کرد.
حجت‌الاسلام سلیمانی با اشاره به بازدید از یکی از حجره‌های سنتی آموزش طلبه گفت: این حجره سنتی با استفاده از اموال وقفی مسجد اداره می‌شود و در حال حاضر طلبه‌هایی از سن ۹ سال به بالا را دارد که در بهترین شرایط مشغول یادگیری علوم دینی هستند که این خود یک سوژه ناب برای ترویج فرهنگ وقف است.
وی با اشاره به اینکه در بحث حوزه‌های علوم دینی اهل سنت اتفاقات خوبی در کشور در حال وقوع است، افزود: حوزه‌های علوم دینی شیعی هیچ درآمدی از دولت ندارد و فقط از محل وجوهات مردم به بهترین شکل ممکن اداره می‌شود.
مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور یادآور شد: بهترین اقدامی که خبرگزاری ایکنا به عنوان تخصصی‌‌ترین رسانه قرآنی کشور می‌تواند درعرصه وحدت انجام دهد، انعکاس خدمات نظام به ویژه در زمینه اشتغالزایی است.

خرید ۱۵۰ میلیون تجهیزات برای بیمارستان اعصاب و روان مناطق زلزله زده از محل درآمد موقوفات

وی با اشاره به اینکه وقف در سطح کشور تنها عرصه‌ای است که تک بُعدی نیست ولی پیچیدگی دارد، عنوان کرد: بیش از ۴۰ مجموعه ورزشی وقفی، ۱۳۳بیمارستان موقوفه و ۲۵ درصد کل بهداشت و درمان کشور را وقف داریم.

حجت‌الاسلام سلیمانی با اشاره به موقوفه بنک‌دار اصفهانی در تهران با نیت کمک به بیماران اعصاب و روان گفت: با یک بررسی مناطق زلزله‌زده به این نتیجه رسیدیم که بعد از این حادثه برای مردم زلزله‌زده مشکلات اعصاب و روان بسیاری به وجود آمده است که در این راستا ما از محل درآمد این موقوفه ۱۵۰ میلیون تجهیزات و تخت برای بیمارستان اعصاب و روان این مناطق خریداری شده و هفته آینده در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

خبرگزاری ایکنا فرصتی برای توسعه و تعالی فرهنگ قرآنی در استان است

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان با اشاره به اینکه خبرگزاری ایکنا فرصتی برای توسعه و تعالی قرآن در جامعه است، گفت: ما اعلام آمادگی می‌کنیم که در خدمت جامعه قرآنی و فعالان قرآنی استان ارائه خدمت کنیم.

مجید آوج، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان در بازدید مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه استان کردستان اظهار کرد: جهاددانشگاهی و اداره اوقاف و امورخیریه استان تعامل خوبی با هم دارند و تفاهم نامه‌ها و فعالیت‌های مستمری را به صورت مشترک در طول سال به انجام می رسانند.

وی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان افزود: فعالیت‌های قرآنی یکی از ظرفیت‌های ویژه جهاددانشگاهی است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان، بیان کرد: سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور به عنوان زیرمجموعه جهاددانشگاهی فعالیت‌های مثمر ثمری را در عرصه ترویج فرهنگ قرآنی و دینی در جامعه داشته است.

وی با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در سطح دانشگاه‌های استان اعلام کرد: دوره‌های تربیت مربی قرآن در قالب طرح دانشجو معلم قرآن، کرسی تلاوت و تدبر در قرآن و ... را در سطح دانشگاه‌ها برگزار می‌کنیم که بسیار مورد توجه علاقمندان قرار می‌گیرد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان با اعلام اینکه واحد فرهنگی جهاددانشگاهی دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا را به عنوان زیرمجموعه خود دارد، عنوان کرد: خبرگزاری تخصصی قرآن در مجموعه دستگاه‌های مرتبط مهجور مانده است.

وی با انتقاد ازعدم دعوت ایکنا در نمایشگاه علوم قرآنی ماه مبارک رمضان بیان کرد: نیروهای جهادی، جهاددانشگاهی دید انتفاعی و درآمدزایی در انجام فعالیت‌های‌ خود ندارند و بیشتر با دید مسئولیت اجتماعی پیگیر مسائل هستیم.

آوج ادامه داد: خبرگزاری در عرصه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم نسبت به فعالیت‌های قرآنی و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و بدون هیچ چشمداشتی در این عرصه به فعالیت می‌پردازند.

وی در ادامه افزود: در حوزه وقف ما گزارش‌ها و اخبار متنوعی را کار کرده‌ایم و ارتباط خوبی با اداره اوقاف و امور خیریه استان داریم.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان با اشاره به اینکه خبرگزاری ایکنا فرصتی برای توسعه و تعالی قرآن در جامعه است، یادآور شد: ما اعلام آمادگی می‌کنیم که در خدمت جامعه قرآنی و فعالان قرآنی ارائه خدمت کنیم.

سامان صولی، مدیر روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه استان با اعلام اینکه خبرگزاری ایکنا در چند سال اخیر بیشترین اخبار و همکاری را با اداره اوقاف و امور خیریه استان داشته است، افزود: خبرگزاری ایکنا با انجام گزارش‌هایی در زمینه وقف، مصاحبه با واقفان، خیرین، مصاحبه با مسابقان قرآنی و غیره فعالیت‌های مؤثری را در عرصه امور قرآنی به انجام رساند.

<!-- [if gte mso 9]> Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA <!-- [if gte mso 9]> <!-- [if gte mso 10]> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}


بازگشت «

تگهای مطلب :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات :

شما می توانید نظر خود را در مورد مطلب «بازدید مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از خبرگزاری ایکنای کردستان» بنویسید ؛ نظرات پس از تأیید مدیریت منتشر می شوند.

2014 © کلیه حقوق برای سایت جهاد دانشگاهی کردستان محفوظ است . Designing : mohamad milad jafari