جهاد دانشگاهی | کردستان

» » برگزاری کارگاه آموزشی بررسی اثرات مخرب کالاهای قاچاق سلامت‌محور در جهاددانشگاهی کردستان

امروز: پنج شنبه، 2 اسفند 1397


فهرست اصلی

گزارش تصویری

تقویم مطالب

<    «  اسفند 1397  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829 

تبلیغات

مناسبت ها

پیوندها

  • مقام معظم رهبری
  • ریاست محترم جمهوری
  • saamad
  • iran
  • iranian
  • payam93

اوقات شرعی

تبلیغات

برگزاری کارگاه آموزشی بررسی اثرات مخرب کالاهای قاچاق سلامت‌محور در جهاددانشگاهی کردستان

دسته بندی : خبرها | توسط : روابط عمومی | تاریخ : 6 دی 1395

به همت سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان کردستان، کارگاه آموزشی بررسی اثرات مخرب کالاهای قاچاق سلامت‌محور در جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان، مجید آوج هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را فرهنگ سازی و آگاه سازی جامعه در مورد مضرات و اثرات مخرب مصرف کالاهای قاچاق عنوان کرد.

وی افزود: این برنامه با همکاری مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سنندج و کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان برگزار شد.

آوج عنوان کرد: مبارزه عملی با قاچاق موجب رونق تولید و اشتغال و راه اندازی کسب وکارهای جدید می شود.

مدیر تجاری‌سازی و اشتغال جهاددانشگاهی استان کردستان، اظهار کرد: جهاددانشگاهی طی سال گذشته سلسله نشست های تخصصی با محوریت قاچاق کالا برگزار کرده و امسال نیز اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی کرده است.

 

قاچاق کالا و ارز به استقلال اقتصادی کشور ضربه وارد می‌کند

رییس جهاددانشگاهی واحد کردستان با اشاره به اینکه مضرات و مشکلاتی که قاچاق بر جامعه تحمیل می‌کند، گفت: قاچاق کالا و ارز به استقلال اقتصادی  کشور ضربه وارد می‌کند.

دکتر حمیدرضا مجردی، در کارگاه آموزشی بررسی اثرات مخرب کالاهای قاچاق سلامت محورکه در جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد، با اشاره به اینکه مضرات و مشکلاتی که قاچاق بر جامعه تحمیل می کند، اظهار کرد: قاچاق کالا و ارز به  استقلال اقتصادی  کشور ضربه وارد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از برخی از کالاهای قاچاق به سلامت مردم ضربه وارد کند، افزود: استفاده از کالاهای قاچاقی مانند گوشی، لوازم آرایشی، دارو و ... مشکلاتی را به صورت پنهان برای مردم به وجود می‌آورد که مردم در مودرد آن هیچ آگاهی ندارند.

 رییس جهاددانشگاهی واحد کردستان به مضرات پارازیت و امواج گوشی های همراه اشاره و عنوان کرد: با وجود آگاهی در مورد آسیب هایی که گوشی همراه می تواند برای ما داشته باشد امام  این گوشی همواره همراه ماست که با استفاده از گوش های استاندارد می توان این مضرات را کاهش داد.

 وی اعلام کرد: لوازم آرایشی و بهداشتی فلزات سنگین و غیراستاندارد در حالی استفاده می‌شود که آسیب‌های زیادی به فرد وارد می کند و سلامت جسمی فرد را در بر می‌گیرد.

مجردی با اشاره به اینکه مهم ترین بحث در این راستا آگاهی‌بخشی به مردم است، بیان کرد: ما باید مردم را هوشیار کنیم که بدون آگاهی از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده نکنند.

وی با تاکید بر استفاده از ابزار اطلاع‌رسانی برای آگاهی  جوانان جامعه ادامه داد: باید با استفاده از هر ابزاری که در دست داریم از قبیل رسانه، مجامع، کلاس‌های درس، ممساجد و .... به این امر بیشتر توجه کرده و به مردم اطلاع رسانی لازم داده شود.

رییس جهاددانشگاهی کردستان به استفاده از ماهواره اشاره و عنوان کرد: استفاده از ماهواره هم می تواندبه ما منفعت و هم ضرر برساند که باید مردم را با آموزش ازمضرات استفاده از آن آگاه کنیم چراکه تا زمانی که مردم از مضرات آن آگاه نباشند برخورد قهری خواهند داشت.

وی افزود: در قاچاق کالا نیز واقعا نیاز به آموزش است و تا زمانی که با این آموزش نتیجه و فرهنگ سازی لازم صورت نگیرد، کاری انجام نگرفته است.

مجردی با اشاره به اینکه برای تشویق استفاده از کالای داخلی باید کیفیت محصولات را  بالا برده و هزینه را پایین بیاوریم، خاطرنشان کرد: زمانی کالای ایرانی مورد استقبال قرار می گیرد که از نظر کیفیت با کالاهای خارجی رقابت کند.

وی با اشاره به اینکه تاز مانی که تولیدات مطلوب نداشته باشیم نمی توانیم جوابگوی نیاز مخاطبان باشیم، یادآور شد: دولت باید با اختصاص یارانه به بخش تولید به ارتقای کیفیت کالای داخلی کمک کند.

مواد خوراکی و آرایشی قاچاق صدمات جدی به سلامت جسمی انسان وارد می‌کند

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی و هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: با توجه به اینکه مواد خوراکی و آرایشی قاچاق در کنار صدمات جدی که به اقتصاد و اشتغال کشور می‌زنند با سلامت جسمی انسان‌ها ارتباط دارند برخورد جدی با آنها امری ضروری است.

رضا میرزایی، در کارگاه آموزشی بررسی اثرات مخرب کالاهای قاچاق سلامت محور که در جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ما برخورد جدی با مواد خوراکی و آرایشی قاچاق است.

وی افزود: با توجه به اینکه مواد خوراکی و آرایشی قاچاق در کنار صدمات جدی که به اقتصاد و اشتغال کشور می‌زنند با سلامت جسمی انسان‌ها ارتباط دارند برخورد جدی با آنها امری ضروری است.

میرزایی همچنین بر اختصاص درصدی از بودجه‌های فرهنگی استان به انجام اقدامات فرهنگی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان تأکید و اعلام کرد: بازدید از مراکز توزیع لوازم آرایشی - بهداشتی توسط دستگاه‌های متولی به صورت جدی انجام شود.

به گفته دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی و هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، عنوان کرد: 70درصد برنامه های ستادمرکزی مبارزه با مواد مخدر به پیشگیری و 30 درصد به مقابله اختصاص دارد.

وی با اعلام اینکه 12 کارگروه مبارزه با قاچاق کالا داریم، بیان کرد: مسئولیت بیشتر کارگروه ها به دستگاه های اجرایی استان واگذار شده است تا برنامه های عملیاتی و اجرایی مدون را برگزار کنند.

میرزایی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز کار سختی است، عنوان کرد: خوشبختانه فرایندی که در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز دنبال می‌شود، بسیار قابل قبول است.

وی، با اقدامات انجام شده در بحث کنترل و نظارت و همچنین فعال‌سازی سامانه‌های هوشمند در گمرکات و روانسازی و تسهیل‌گری در زمینه سرمایه‌گذاری و تولید، ارزش ریالی قاچاق از 25 میلیارد دلار در سال 92 به 19.8 میلیارد دلار در سال 93 کاهش یافته است.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان اظهار کرد: این روند کاهشی در سال گذشته نیز ادامه داشته و حجم قاچاق در آن  به 15.5 میلیارد دلار رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال اقدامات اساسی در زمینه مبارزه و مقابله با قاچاق کالا انجام شده که در همین راستا دانه‌ درشت‌ها و باندهای بزرگ در زمینه قاچاق شناسایی و متلاشی شدند.

میرزایی از کشف و ضبط 353 هزار و 314 بطر و قوطی مشروبات الکی خبر داد و گفت: در این راستا 10تا 12 باند قاچاقچی مشروبات الکلی که از آذربایجان وارد استان شدند، کشف و منهدم شدند.

به گفته وی، امسال همچنین یک‌میلیون و 354 هزار و 556 قلم انواع داروی قاچاق، یک میلیون و 264 هزار و 146 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و 62 میلیون و 877 هزار و 640 نخ سیگار و بیش از هزار گوشی همراه قاچاق در استان کشف شده است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان یادآور شد: 80 درصد قاچاقچیان کردستانی نیستند که در این راستا نباید قاچاقچیان را فربه کنیم.

 
بازگشت «

تگهای مطلب :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات :

شما می توانید نظر خود را در مورد مطلب «برگزاری کارگاه آموزشی بررسی اثرات مخرب کالاهای قاچاق سلامت‌محور در جهاددانشگاهی کردستان» بنویسید ؛ نظرات پس از تأیید مدیریت منتشر می شوند.

2014 © کلیه حقوق برای سایت جهاد دانشگاهی کردستان محفوظ است . Designing : mohamad milad jafari