جهاد دانشگاهی | کردستان

» » برگزاری میزگرد تخصصی "راهکارهای توسعه گردشگری استان کردستان" در خبرگزاری ایسنا کردستان

امروز: جمعه، 23 آذر 1397


فهرست اصلی

گزارش تصویری

تقویم مطالب

<    «  آذر 1397  »    >
شیدسچپج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

تبلیغات

مناسبت ها

پیوندها

  • مقام معظم رهبری
  • ریاست محترم جمهوری
  • saamad
  • iran
  • iranian
  • payam93

اوقات شرعی

تبلیغات

به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان

برگزاری میزگرد تخصصی "راهکارهای توسعه گردشگری استان کردستان" در خبرگزاری ایسنا کردستان

دسته بندی : خبرها | توسط : روابط عمومی | تاریخ : 8 آبان 1396

میزگرد تخصصی "راهکارهای توسعه گردشگری استان" امروز، 6 آبان ماه در ایسنا کردستان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، در ادامه سلسله میزگردهای تخصصی ایسنا، میزگرد تخصصی "راهکارهای توسعه گردشگری استان" امروز، 6 آبان ماه در ایسنا کردستان برگزار شد.

در این میزگرد تخصصی کیانی معاون گردشگری و میراث فرهنگی استان کردستان، محمد نجیب اداک رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی،صنایع، معاون و جهادکشاورزی سنندج و سوران احمدی‌زاد مدرس دانشگاه در دفتر خبرگزار ایسنا برگزار شد.

در این نشست راهکارهای توسعه گردشگری و مشکلات این بخش در بخش دولتی، خصوصی ومورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اقدام اساسی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری کردستان صورت نگرفته است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان با اشاره به اینکه معرفی و تبلیغات جاذبه‌های گردشگری در استان کردستان متاسفانه تاکنون رویه خوبی نداشته است، اظهار کرد: در راستای معرفی این پتانسیل‌ها در سطح ملی، فراملی، مردم و جذب سرمایه گذار هیچ اقدام اساسی صورت نگرفته است.

کیانی با تاکید بر اینکه پتانسیل‌ها و جاذبه‌های گردشگری بالای استان کردستان امری انکارناپذیر است، بیان کرد: گردشگری یک حوزه فرابخشی است و برهمین اساس نیازمند پیگیری همه جانبه برای توسعه و پیشرفت است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کردستان، بیان کرد: تقویت زیرساخت‌ها بحث مهمی در راستای توسعه گردشگری است که متاسفانه این امر در کردستان دچار نقص بوده و هنوز اقدامات اساسی در این راستا صورت نگرفته است.

ضرورت سرمایه گذاری بر روی صنعت گردشگری

محمد نجیب اداک، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع کشاورزی سنندج نیز در این میزگرد تخصصی با اشاره به اینکه ما کشور وابسته به فروش نفت هستیم، اظهار کرد: ما هیچگاه به این امر فکر نکرده‌ایم که اگر زمانی نفت ما فروش نرود، چه باید کرد.

وی عنوان کرد: هزینه‌ای که از درآمد نفت عاید کشور می‌شود، صرف پرداخت حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت می‌شود، یعنی از درآمد نفت چیزی چنان عاید ما نمی‌شود.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع کشاورزی سنندج عنوان کرد: براین اساس ما باید به دنبال صنعت جایگزین باشیم؛ دیدگاه حاکمیت و دولت این است که صنعت گردشگری در این زمینه می‌تواند نجات دهنده این وضعیت باشد.

وی با اشاره به اینکه در قوانین ما نگاه به سمت گردشگری یک نگاه آشکار نیست، گفت: در این راستا نیاز است تا دولت نگاهش را به مقوله گردشگری عوض کرده و باید با فرهنگ سازی و دست در دست مردم بتواند صنعت گردشگری را تبدیل به سرمایه کنند.

عدم وجود آنالیز محیطی از مشکلات اصلی حوزه گردشگری کردستان است

سوران احمدی زاد مدرس دانشگاه‌های استان کردستان،در ادامه این میزگرد با اشاره به اینگه گردشگری یکی از عوامل اصلی توسعه در سطح کشور و بالطبع آن استان کردستان است، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های دوست داشتنی گردشگری کم کردن فاصله طبقاتی بین کشورهای فقیر و غنی است.

وی عدم وجود آنالیز محیطی را یکی از مشکلات اصلی حوزه گردشگری استان دانست و افزود: متاسفانه ما تا‌کنون نتوانسته‌ایم به تنهایی مزایا و نقاط قوت خود را ببینیم، بدون اینکه نظاره‌گر تهدیدات محیطی و نکات قوت سایر استان‌ها در محدوده خود باشیم، لذا باید با تدوین یک برنامه جامع گردشگری برای استان نقاط ضعف و قوت استان های هم جوار را شناسایی کنیم.

این مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه گردشگری، بیان کرد: با توجه به پژوهش‌های صورت گرفته در این راستا، بحث فرهنگی بودن استان کردستان یکی از نقاط قوت استان نسبت به استان‌های همجوار است که خود مقام معظم رهبری نیز بسیار زیبا به این موضوع اشاره کرده‌اند.

" گردشگری رویداد" از درآمدزاترین گونه‌های توریسم است‌

وی عنوان کرد: امروزه "گردشگری رویداد" یکی از درآمزاترین گونه‌های توریسم است که در تمام قاره‌های جهان به آن پرداخته می‌شود و سعی برآن است که رویدادهای مهم منطقه مربوطه احیا و فعال شود.

احمدی زاد، با تاکید بر اینکه کردستان رویداهای فرهنگی زیادی دارد عنوان کرد: این رویدادها پس از احیا شدن، باید برندسازی شود که این امر خود شیوه‌های مختلفی دارد.

وی تبلیغات و بازارسازی را از جمله روش‌های برندسازی و توسعه ‌گردشگری رویداد اعلام و تصریح کرد:‌ باید سعی کنیم که با استفاده از روش‌ها و مهارت‌های بسیار ساده رویدادهای فرهنگی استان را احیا و برندسازی کنیم.

وضعیت نامناسب جاده‌های استان امکان تردد برای مسافران را سخت کرده است

خالدی، مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشکری استان کردستان با بیان اینکه اگر در سطح ملی انگیزه‌ای برای توسعه گردشگری وجود نداشته باشد، این انگیزه در استان ما باید تقویت و ایجاد ،چرا که کردستان هیچ ‌صنعتی ندارد.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در این حوزه توسعه اقتصادی استان را به دنبال دارد، افزود: اداره کل میراث فرهنگی با داشتن سه بال اصلی صنایع دستی، حوزه گردشگری و حوزه آثار تاریخی اعتبارات بسیار کمی نسبت به سایر ارگان‌ها دارد و این خود جای تاسف بوده و دردآور است.

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کردستان، عنوان کرد: زیر ساخت فاکتور اصلی توسعه ‌گردشگری است، ما در حال حاضر زیر کار قرار داریم و بخش زیر‌ساخت استان کردستان بسیار ضعیف است.

وی با تاکید بر اینکه جذابیت برای جذب گردشگر جدید نیازمند تقویت زیرساخت است، خاطرنشان کرد: متاسفانه وضعیت نامناسب جاده‌های استان امکان تردد برای مسافران را سخت و ترس آور کرده است.

 
بازگشت «

تگهای مطلب :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات :

شما می توانید نظر خود را در مورد مطلب «برگزاری میزگرد تخصصی "راهکارهای توسعه گردشگری استان کردستان" در خبرگزاری ایسنا کردستان» بنویسید ؛ نظرات پس از تأیید مدیریت منتشر می شوند.

2014 © کلیه حقوق برای سایت جهاد دانشگاهی کردستان محفوظ است . Designing : mohamad milad jafari