جهاد دانشگاهی | کردستان

» » انعقاد تفاهم نامه جهاددانشگاهی استان و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج

امروز: پنج شنبه، 2 اسفند 1397


فهرست اصلی

گزارش تصویری

تقویم مطالب

<    «  اسفند 1397  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829 

تبلیغات

مناسبت ها

پیوندها

  • مقام معظم رهبری
  • ریاست محترم جمهوری
  • saamad
  • iran
  • iranian
  • payam93

اوقات شرعی

تبلیغات

انعقاد تفاهم نامه جهاددانشگاهی استان و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج

دسته بندی : خبرها | توسط : روابط عمومی | تاریخ : 6 دی 1396

سید کمال حسینی، در نشست انعقاد تفاهم نامه جهاددانشگاهی استان و اتاق که امروز، ششم دی ماه در سنندج منعقد شد، اظهار کرد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی از قدیمی ترین تشکل های کشور است که در راستای قانون ایجاد شده و ارتباط و تعامل خوبی با دولت مجلس داشته است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد کردستان، وی افزود: با توجه به شرایط حاکم بر کشور، اکنون این نتیجه حاصل شده که تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی ورود مردم به عرصه های اقتصادی کشور است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج با اشاره به اینکه دولت امروز بیش از گذشته به بخش خصوصی اهمیت می دهد، عنوان کرد: در این راستا بخش خصوصی به شناسایی راهکارهایی برای بهبود وضعیت کسب و کار و موانع موجود در این راه اقدام کرده است.

وی بیان کرد: یکی از عوامل موثر در کمک به برون رفت از مسایل اقتصادی بهره گیری از مراکز علمی – پژوهشی، دانشگاهی و مراکزی که از نظر فکری ما را یاری می دهد،است.

وی عنوان کرد: اتاق در این راستا به مذاکره با دانشگاه کردستان و جهاددانشگاهی استان اقدام کرده است تا بتوانیم از پتانسیل های این نهادهای علمی استفاده کنیم.

حسینی با اشاره به پتانسیل های استان کردستان عنوان کرد: کردستان در زمینه بخش های انسانی،آب و خاک، گردشگری و ... دارای استعدادهای خاصی است که می توانیم در راستای توسعه اقتصادی استان از آن بهره برداری کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم این تفاهم نامه و تعاملات را با همکاری این مراکز علمی نهادینه کنیم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج خاطرنشان کرد: از اساسی‌ترین بخش های توسعه اشتغال جامعه آموزش کاربردی است چراکه با آموزش مردم می توانند در رشته ای که به آن علاقه دارند، کار کنند.

وی در پایان یادآور شد: امیدواریم بتوانیم با همکاری جهاددانشگاهی به مردم خدمات کاربردی ارایه دهیم.

چیا سهراب نژاد، رئیس جهاددانشگاهی کردستان در نشست امضای تفاهم‌نامه با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج، ششم دی ماه با اشاره به رسالت‌های جهاددانشگاهی در استان کردستان اظهار کرد: جهاددانشگاهی یک مجموعه علمی و فرهنگی است که در بخش‌های آموزش، فرهنگی، پژوهشی و علمی – کاربردی در استان خدمات و اقدامات خود را ارائه می‌دهد.

وی با اعلام اینکه معاونت آموزشی جهاددانشگاهی به عنوان یک واحد آموزشی فعال در استان فعالیت می‌کند، افزود: واحد آموزش جهاددانشگاهی در برگزاری دوره‌های مختلف کوتاه مدت و دوره‌های بازار محور از نظر جامعه آماری جزء بزرگترین مجموعه‌های آموزشی استان کردستان است.

سهراب‌نژاد با اشاره به فعالیت مراکز جهاددانشگاهی در شهرستان‌های مختلف استان عنوان کرد: در این راستا تا کنون دوره‌های آموزشی مختلف جهاددانشگاهی ویژه کارکنان ادارات را برگزار کرده و بیشتر ادارات سطح استان طرف قرارداد جهاددانشگاهی هستند.

وی اعلام کرد: آموزش بازار محور، کاربردی و افزایش مهارت فراگیران یکی از رسالت‌های اصلی جهاددانشگاهی است که هدف ما در این بخش آموزش یک مهارت به فراگیران و ورود به بازار کار است.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان بیان کرد: از نظر فضای فیزیکی مرکز آموزش علمی - کاربردی با زیربنای هزار و 300 متر مربع و مراکز آموزشی جهاددانشگاهی در شهرستان‌های مختلف استان نیز از فضای مناسب برای آموزش برخوردار هستند که می تواند به اتاق بازرگانی در این بخش خدمات ارائه دهد.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی به واسطه فعالیت‌های مستمر در عرصه آموزش با اساتید و متخصصان دانشگاهی ارتباط و تعامل خوبی دارد که در این بخش می‌توانیم از نظر نیروی متخصص، دوره های آموزش اتاق بازرگانی را حمایت کنیم.

سهراب‌نژاد افزود: واحد پژوهش جهاددانشگاهی یک واحد صرف پژوهش نیست بلکه پژوهش‌های منجر به تولید و تجاری‌سازی مورد حمایت واحد پژوهش این نهاد انقلابی قرار می‌گیرد.

وی به پژوهشگاه‌های جهاددانشگاهی در کشور اشاره و اعلام کرد: پژوهشگاه رویان، این سینا، درمانناباروری، درمان سرطان و ... از پژوهشگاه‌های فعال جهاددانشگاهی در کشور است که امیدواریم در آینده بتوانیم در این بخش‌ها نیز در استان خدمات ارائه دهیم.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان به واحد اشتغال و تجاری‌سازی این نهاد اشاره کرد و افزود: پژوهش‌های منجر به تولید محصول مورد حمایت جهادانشگاهی است که این امر در قالب واحد تجاری‌سازی و اشتغال جهاددانشگاهی صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: یکی از کارهای بزرگ واحد تجاری‌سازی و استغال جهاددانشگاهی بحث مشاغل خانگی است که سهمیه استان کردستان در این طرح دو هزار و 600 نفر است.

سهراب‌نژاد با اشاره به فاز اول این طرح مبنی بر شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان اشاره کرد و افزود: 340 رشته در سامانه مشاغل خانگی کشور به ثبت رسیده است که در فاز اول ما باید رشته‌های مورد نیاز استان را از آن‌ها استخراج کنیم.

وی در ادامه گفت: آموزش و توانمندسازی و اتصال به بازار از فازهای بعدی این طرح است که جهاددانشگاهی با برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف اقدام به توانمندسازی علاقمندان می‌کند.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان خاطرنشان کرد: در بخش اتصال به بازار نیز سعی داریم تا تولیدات و خدمات ارائه شده بخش مشاغل خانگی را به بازار ارئه دهیم.

وی به واحد فرهنگی جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: این واحد دارای 11 زیرمجموعه شامل خبرگزاری های ایسنا و ایکنا، مرکز افکار سنجی ایسپا، انتشارات و ... است که می تواند در بخش های مختلف یاریگر اتاق بازرگانی باشد.

سهراب‌نژاد در پایان یادآور شد: امیدواریم با اجرایی کردن این تفاهم‌نامه بتوانیم هم در توسعه استان و هم در اشتغالزایی جوانان استان کار مؤثری را انجام داده باشیم.

یادآور می‌شود؛ در پایان این نشست تفاهم نامه به امضای روسای جهاددانشگاهی کردستان و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج رسید.
بازگشت «

تگهای مطلب :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات :

شما می توانید نظر خود را در مورد مطلب «انعقاد تفاهم نامه جهاددانشگاهی استان و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج» بنویسید ؛ نظرات پس از تأیید مدیریت منتشر می شوند.

2014 © کلیه حقوق برای سایت جهاد دانشگاهی کردستان محفوظ است . Designing : mohamad milad jafari