جهاد دانشگاهی | کردستان

» » برگزاری جلسه طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان با حضور رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی

امروز: پنج شنبه، 2 فروردین 1397


فهرست اصلی

گزارش تصویری

تقویم مطالب

<    «  فروردین 1397  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

تبلیغات

مناسبت ها

پیوندها

  • مقام معظم رهبری
  • ریاست محترم جمهوری
  • saamad
  • iran
  • iranian
  • payam93

اوقات شرعی

تبلیغات

برگزاری جلسه طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان با حضور رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی

دسته بندی : خبرها | توسط : روابط عمومی | تاریخ : 15 بهمن 1396

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی اعلام کرد: شناسایی و بهره گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی، اشخاص حقوقی و حقیقی در حوزه آموزش، اصلی‌ترین مرحله تعریف شده بوده که می‌تواند در فرآیند توسعه مشاغل خانگی تأثیرگذار باشد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی کردستان مهناز امامدادی‌طارمی (شنبه 14 بهمن) در جلسه طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان که در سالن اجتماعات جهاددانشگاهی کردستان و با حضور رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان برگزار شد،با اشاره به اینکه طرح توجه به مشاغل خرد و کوچک در دستور کار بسیاری از کشورها قرار گرفت، اظهار کرد: در کشور ما این طرح از سال 89 جنبه رسمی به خود گرفت و در سال 92 ستاد مشاغل خانگی در هیأت وزیران پیگیری و دبیرخانه این ستاد راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه ضرورت توانمندسازی، ارائه مشاوره برای متقاضیان در ابتدا نیازسنجی شده است، افزود: مطالعات میدانی، مطالعات تطبیقی، بازدید از پروژه ها و اعتبار سنجی صورت گرفته بر ضرورت بازنگری و ایجاد یک سری تغییرات در مقوله مشاغل خانگی مورد تأکید قرار گرفت.

امامدادی‌طارمی گفت: شناسایی و بهره گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی، اشخاص حقوقی و حقیقی در حوزه آموزش، اصلی‌ترین مرحله تعریف شده بوده که می‌تواند در فرآیند توسعه مشاغل خانگی تأثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه در فرآیند گذشته طرح اشتغال خانگی صرفاً خود طرح توسط دستگاه اجرایی بررسی می شد،‌ تصریح کرد: نکته شایان توجه در طرح جدید این است که خود متقاضی هم نیاز به ارزیابی و توان‌سنجی داشته تا بررسی شود که آیا فرد توانایی اجرایی کردن طرحی را که ارائه می‌دهد، داراست یا خیر.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و   حمایت از مشاغل خانگی تأکید کرد: در بحث آموزش، تلاش می‌شود آموزش‌هایی به صورت فشرده و در راستای اتصال متقاضیان به اشخاص حقیقی و حقوقی توانمند، استانداردسازی، تیم سازی، شبکه سازی و اتصال آنان به بازار صورت خواهد پذیرفت.

وی با بیان اینکه پیرو تفاهم‌نامه منعقد شده بین دستگاه‌های ذیربط و پیگیری‌های صورت گرفته، بازدیدهای میدانی از استان‌های پایلوت در دستور کار قرار گرفت، خاطرنشان کرد: بازدید و ارزیابی‌ها در راستای کمک کردن به بهتر اجرا شدن طرح، ارائه پیشنهادات و تبادل نظرات صورت خواهد پذیرفت.

امامدادی‌طارمی با ذکر اینکه ظرفیت جمعیتی مشاغل خانگی پتانسیلی است که باید بدان توجه شود، گفت: در پشتیبانی از این افراد باید از صاحبان فن، متخصص و با تجربه که با بازار آشنایی دارند استفاده شود.

وی با بیان اینکه باید تأکید نمی شود که تمام رشته‌ها در تمامی مکان ها فعال شوند، گفت: بسیاری از رشته‌های قدیمی نیز در بحث صنایع دستی، میرات فرهنگی و کهن ماست که باید با یک نگاه جدید و خلاقانه بهره گیری و درآمدزایی بیشتری از این رشته ها را در کنار رشته های جدید لحاظ کرد.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و   حمایت از مشاغل خانگی در پایان یادآور شد: امید است با  توسعه فعالیت های شبکه ای و پشتیبانی به یمن اجرای این طرح شاهد موفقیت بیش از پیش این طرح باشیم .

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و   حمایت از مشاغل خانگی اعلام کرد: شناسایی و بهره گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی، اشخاص حقوقی و حقیقی در حوزه آموزش، اصلی‌ترین مرحله تعریف شده بوده که می‌تواند در فرآیند توسعه مشاغل خانگی تأثیرگذار باشد.

 

 
بازگشت «

تگهای مطلب :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات :

شما می توانید نظر خود را در مورد مطلب «برگزاری جلسه طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان با حضور رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی» بنویسید ؛ نظرات پس از تأیید مدیریت منتشر می شوند.

2014 © کلیه حقوق برای سایت جهاد دانشگاهی کردستان محفوظ است . Designing : mohamad milad jafari