جهاد دانشگاهی | کردستان

» » کارگاه آموزشی حمایت از کالای ایرانی به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان کردستان

امروز: یکشنبه، 27 آبان 1397


فهرست اصلی

گزارش تصویری

تقویم مطالب

<    «  آبان 1397  »    >
شیدسچپج
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

تبلیغات

مناسبت ها

پیوندها

  • مقام معظم رهبری
  • ریاست محترم جمهوری
  • saamad
  • iran
  • iranian
  • payam93

اوقات شرعی

تبلیغات

کارگاه آموزشی حمایت از کالای ایرانی به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان کردستان

دسته بندی : خبرها | توسط : روابط عمومی | تاریخ : 11 اردیبهشت 1397

کارگاه آموزشی حمایت از کالای ایرانی به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان کردستان با همکاری و مشارکت مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سنندج، کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و مرکز طب انتقال خون در سنندج برگزار شد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان تاکید کرد: ضرورت گفتمان‌سازی حمایت از کالای ایرانی/سلسه نشست‌های تخصصی با محوریت شعال سال برگزار می‌شود

مجید آوج در کارگاه آموزشی حمایت از کالای ایرانی با محوریت بررسی پیامدهای اقتصادی قاچاق کالا و ارز که در مرکز عملی و کاربردی جهاددانشگاهی سنندج برگزار شد، اظهارکرد: حمایت از کالای ایرانی نیازمند عزم جدی مسئولان و همکاری و مشارکت جدی مردم است.

وی افزود: فرهنگ سازی مصرف کالای داخلی از الزامات تحقق شعار سال است که مردم با این رویکرد می توانند نقش بسیار مهمی در حمایت از کار، کارگر و کالای ایرانی، داشته باشند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان عنوان کرد: استفاده از کالاهای خارجی که نمونه داخلی آن وجود دارد، ضربه جبران ناپذیری به تولید کننده داخلی و اشتغال جوانان کشورمان وارد می کند.

وی با اشاره به فعالیت های علمی، فرهنگی، آموزشی و اشتغال این نهاد، خاطرنشان کرد: تحقق شعار سال نیازمند یک گفتمان عمومی است که در این راستا جهاددانشگاهی برگزاری سلسه نشست های تخصصی، کارگاه ها آموزشی و میزگردهای رسانه ای را در دستور کار خود قرار داده است.

آوج یادآور شد: جهاددانشگاهی استان طی سال گذشته برنامه های مختلفی را با موضوعات اقتصاد مقاومتی، دانشگاه و اشتغال و حمایت از کالای ایرانی برگزار کرده است.

حمایت از کالای ایرانی حمایت از منافع ملی است

رضا میرزایی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کردستان در کارگاه آموزشی حمایت از کالای ایرانی با محوریت بررسی پیامدهای اقتصادی قاچاق کالا و ارز که در دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان کردستان برگزار شد اظهار کرد: حمایت ا ز کالای ایرانی ثبات شغل را در جامعه به وجود می آورد.

وی افزود: در حال حاضر تمام کشور با معضل قاچاق رو به رو است و کردستان نیز برای جلوگیری از این مهم کارگروه های مختلفی تشکیل داده و در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان با تاکید بر این مهم که اقدامات استان کردستان در خصوص قاچاق کالا در بازه پیشگیری بوده است، عنوان کرد: نگاه ما امروز پیشگیرانه بوده و 70 درصد از برنامه هایی که در راستای مبارزه با معضل قاچاق انجام داده ایم پیشگیری است.

میرزایی گفت: کالای قاچاق امروزه به اقتصاد کشور ضربه زده است و ما باید با برنامه ریزی و اقدامات نرم افزاری جلوی این مهم را بگیریم و فرهنگ استفاده از کالای داخلی را نهادینه کنیم.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان در جمع دانشجویان با اشاره به اینکه دانشجویان سرمایه های اصلی این آب و خاک هستند، خاطرنشان کرد: در آینده سکان امورات این کشور در دست دانشجویان قرار خواهد گرفت و بر همین اساس باید خرید کالای ایرانی و نه گفتن به مصارف کالای قاچاق بین آنها فرهنگ سازی شود.

وی با تاکید بر این موضوع که هر کالایی که بدون ثبت مجوز و روال قانونی وارد کشور شودو به سلامتی مردم آسیب بزند قاچاق محسوب می شود، اظهار کرد: استان کردستان در خصوص قاچاق کالا و ارزبیشتر دنبال باندهای سازمان یافته بوده است و خوشبختانه نیز توانسته در این راستا موفق عمل کند.

میرزایی ضمن اشاره به اینکه دشمنان امروز دنبال توطئه هستند، ذکر کرد: بحث قاچاق یک نبرد بی صدا است و برای جلوگیری از آن باید کارگاه های آموزشی بیشتری برگزار کنیم تا خود مردم با خطرات آن آشنا شوند.

مدیرکل امنیتی، انتظامی استانداری کردستان با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی یک امر بسیار مهم است که همه ما باید برای آن تبلیغ کنیم، یادآور شد: سامانه کولبری در معابر مرزی اجرایی خواهد شد و امیدواریم با این کار شاهد شکوفایی بازارچه های مرزی باشیم.

در ادامه این نشست علی خدا ویسی استاد دانشگاه نیز در باب حمایت از کالای ایرانی گفت: اگر ما با توسعه فاصله داشته باشیم نمی توانیم با مقوله قاچاق خدا حافظی کنیم.

وی افزود: به دنبال توسعه رفاه به وجود خواهد آمد و بعد ذهنی و روانی توسعه آرامش و در جمع این دو بحث سعادت به وجود خواهد آمد و در نهایت همین سعادت کلمه قاچاق را از بین خواهد برد.

خداویسی با بیان این مهم که رسالت دانشگاه پرورش متخصص است، افزود: امروزه دانشجویان نقش اساسی در قبول کردن کالای ایرانی دارند و توسعه فرهنگی فکری در این مورد باید در دل دانشگاه ها آغاز شود.

جانشین دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان در پایان با اشاره به اینکه برای رسیدن بر هر هدفی باید زیرساخت های آن آماده باشد، یادآور شد: اگر آموزش صحیح باشد توسعه حمایت از کالای ایرانی خود به خود به وجود خواهد آمد.
بازگشت «

تگهای مطلب :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات :

شما می توانید نظر خود را در مورد مطلب «کارگاه آموزشی حمایت از کالای ایرانی به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان کردستان» بنویسید ؛ نظرات پس از تأیید مدیریت منتشر می شوند.

2014 © کلیه حقوق برای سایت جهاد دانشگاهی کردستان محفوظ است . Designing : mohamad milad jafari