جهاد دانشگاهی | کردستان

» » برگزاری جشنواره انار"هه نار" توسط جهاددانشگاهی کردستان

امروز: جمعه، 28 دی 1397


فهرست اصلی

گزارش تصویری

تقویم مطالب

<    «  دی 1397  »    >
شیدسچپج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

تبلیغات

مناسبت ها

پیوندها

  • مقام معظم رهبری
  • ریاست محترم جمهوری
  • saamad
  • iran
  • iranian
  • payam93

اوقات شرعی

تبلیغات

برگزاری جشنواره انار"هه نار" توسط جهاددانشگاهی کردستان

دسته بندی : خبرها | توسط : روابط عمومی | تاریخ : 18 مهر 1397

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: برگزاری جشنواره "هه نار" اثرات مثبت و بازتاب های مطلوبی برای کل استان و به ویژه منطقه اورامان به لحاظ معرفی پتانسیل های منطقه دارد و جذب بسیاری از هم استانی هایمان در این منطقه اقدامی موثر برای بسترسازی توسعه گردشگری در استان است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، چیا سهراب نژاد در جلسه هماهنگی جشنواره "هه نار" با بیان اینکه جهاددانشگاهی بنا به رسالت فرهنگی، آموزشی و پژوهشی خود اقدام به برگزاری جشنواره "هه نار"، در منطقه اورامان کرده است اظهار کرد: شرایط کنونی جامعه بیش از هر زمان دیگری نیاز به شور و نشاط دارد، امید است که جهاددانشگاهی بتواند با برگزاری این جشنواره گامی مهم در راستای ایجاد شور و نشاط در جامعه بردارد.

وی افزود: برگزاری چنین جشنواره هایی اثرات مثبت و بازتاب های مطلوبی برای کل استان و به ویژه منطقه اورامان به لحاظ معرفی پتانسیل های منطقه دارد و جذب بسیاری از هم استانی هایمان در این منطقه اقدامی موثر برای بسترسازی توسعه گردشگری در استان است.

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان با تاکید بر اینکه کردستان و منطقه اورامانات پتانسیل های زیادی به لحاظ گردشگری، طبیعت بکر و مهمان نوازی در منطقه دارد ادامه داد: در حال حاضر اولین مقصد همه گردشگران فقط شمال کشور است و این در حالی است که مناطق گردشگری زیادی در استان هایی همچون کردستان و منطقه اورامان وجود دارد که ناشناخته مانده و مستعد توسعه و سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری چنین جشنواره هایی فرصت بسیار خوبی برای معرفی محصولات استان است، گفت: استان کردستان دارای محصولات زیادی است که قابلیت تبدیل شدن به برند را دارند، برندسازی محصولات می تواند به توسعه گردشگری در منطقه کمک کند.

سهراب نژاد با بیان اینکه جذب گردشگر در منطقه اورامان، موجب افزایش بهره وری مالی و سرمایه در خود این منطقه می شود عنوان کرد: کاهش مهاجرت معکوس از اثرات مهم برگزاری جشنواره "هه نار"است.

وی افزود: سال هاست که بحث مهاجرت به شهر به عنوان معضلی مطرح است، متاسفانه مردم مناطق روستایی از پشتوانه مناسبی برخوردار نیستند و به همین دلیل به حاشیه شهرها مهاجرت می کنند و این خود باعث افزایش آسیب های اجتماعی می شود.

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان عنوان کرد: اگر بتوانیم افراد بومی منطقه را حفظ کنیم گام بزرگی در راستای کاهش مهاجرت معکوس برداشته ایم.

سهراب نژاد در ادامه اشتغال را از دیگر پیامدهای مهم این جشنواره ذکر کرد و افزود: انتظار داریم که جشنواره "هه نار" به لحاظ مالی در مجموعه بخشداری اورامان و سایر دستگاه های مشارکت کننده مورد حمایت مالی قرار گیرد چرا که تمام منافع مادی و معنوی این کار به خود منطقه اورمان برمی گردد.

وی تلاش برای برگزاری مطلوب این جشنواره را هدف و وظیفه همه ارگان های مربوطه دانست و خاطرنشان کرد: امید است بتوانیم طی سال آینده این جشنواره را در رده ملی برگزار کنیم.

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان یادآور شد: برگزاری نمایشگاه عکس توسط عکاسان مطرح سطح استان از برنامه های جانبی این جشنواره در روز اختتامیه است و در پایان نیز بهترین عکس استانی برگزیده می شود.
بازگشت «

تگهای مطلب :

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

نظرات :

شما می توانید نظر خود را در مورد مطلب «برگزاری جشنواره انار"هه نار" توسط جهاددانشگاهی کردستان» بنویسید ؛ نظرات پس از تأیید مدیریت منتشر می شوند.

2014 © کلیه حقوق برای سایت جهاد دانشگاهی کردستان محفوظ است . Designing : mohamad milad jafari